15 października wybraliśmy się na wycieczkę do Sobótki oraz do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Wyjazd zorganizowany był we współpracy z Powiatem Wrocławskim. Spacer na szczyt Ślęży pod opieką przewodników DZPK rozpoczął się od Przełęczy Tąpadła.
15 października wybraliśmy się na wycieczkę do Sobótki oraz do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Wyjazd zorganizowany był we współpracy z Powiatem Wrocławskim. Spacer na szczyt Ślęży pod opieką przewodników DZPK rozpoczął się od Przełęczy Tąpadła.
11 października odbyły się zajęcia w ramach naszego projektu. Wcześniej zgromadziliśmy w klasie walutę różnych państw oraz pieniądze, które dawniej obowiązywały w naszym kraju. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pieniądzom.
Na zajęciach uczniowie poznali historię pieniądza oraz różne sposoby płacenia, od wymiany towarów aż po współczesną formę płatności online. Dzieci oglądając pieniądze poznali terminy: awers i rewers. Zbadali monety i banknoty, aby przekonać się, jak zostały wykonane i zabezpieczone.
Ciekawym zadaniem dla uczniów było projektowanie własnej waluty.
8 października uczyliśmy się o wartościach odżywczych owoców egzotycznych oraz niektórych warzyw. Podczas zajęć pod hasłem: „Drugie śniadanie dla ucznia doładowanie” poznaliśmy korzyści diety bogatej w warzywa i owoce. w ramach Programu dla szkół. Wszyscy chętnie smakowali kawałków owoców.
W piątek 27 września lekcja matematyki w klasie IIIc odbyła się pod hasłem rozwiązywania zagadek logicznych. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Kingi Szumielewicz. Były to kolejne zajęcia, przygotowane i poprowadzone przez p. Kingę, która jest nauczycielką matematyki w naszej szkole i mamą Antka.
Praca w klasie odbywała się metodą warsztatową. Na początku uczniowie zostali losowo podzieleni na grupy i wspólnie analizowali treść zagadek logicznych. Swoje rozwiązania zapisywali flamastrem na celofanowych arkuszach przymocowanych do ścian lub na tablicy.
Uczniowie bardzo aktywnie włączali się do wykonywania zadań. Wszystkie zagadki udało się rozwiązać.
Na zakończenie dzieci dzieliły się swoimi refleksjami na temat zajęć, ich tematyki, sposobu prowadzenia warsztatów. Uczniowie wypowiadali się, co im się najbardziej podobało, do czego by chciały wrócić w przyszłości.
Święto chłopców obchodziliśmy 1 października. Nasze zabawy zaczęliśmy już na zajęciach wychowania fizycznego.
Chłopcy rywalizowali w kategoriach: NAJSZYBSZY CHŁOPIEC, NAJSILNIEJSZY CHŁOPIEC, NAJZRĘCZNIEJSZY CHŁOPIEC, NAJBARDZIEJ WYTRZYMAŁY CHŁOPIEC, KOSZYKARZE, HOKEIŚCI.
W każdej konkurencji wyłoniliśmy zwycięzców: